Poradnictwo grupowe

Poradnictwo grupowe

Na czym polega poradnictwo grupowe?

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej w powiatowym urzędzie pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej. W ramach świadczonej tam pomocy możesz skorzystać z:
  • porady grupowej, udzielanej osobom, które potrzebują pomocy w celu rozwiązania ich problemów zawodowych lub nabycia umiejętności w zakresie poszukiwania pracy;
  • informacji grupowej, udzielanej osobom podczas spotkania informacyjnego, które ma na celu przedstawienie informacji zawodowej;
  • szkolenia z zakresu umiejętności poszukiwania pracy realizowanego przez powiatowe urzędy pracy.

Gdzie i w jakiej formie możesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej?

Grupowe formy pomocy świadczone w ramach poradnictwa zawodowego są realizowane przez powiatowe urzędy pracy oraz centra informacji i planowania kariery zawodowej.

Poradnictwo grupowe realizowane jest w formie warsztatowej, a jego celem jest m.in. pomoc w:
  • lepszym radzeniu sobie w poszukiwaniu pracy,
  • planowaniu kariery zawodowej i określaniu potencjału zawodowego,
  • poznaniu własnych preferencji zawodowych,
  • przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych,
  • przygotowaniu do rozmowy z pracodawcą,
  • przygotowaniu do założenia działalności gospodarczej.
W ramach poradnictwa grupowego możesz również zgłosić się na Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy prowadzone przez pracowników powiatowych urzędów pracy.

Pamiętaj! Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy realizowane jest tylko przez powiatowe urzędy pracy.

Powiatowy urząd pracy świadczy poradnictwo zawodowe w formie grupowej osobie zarejestrowanej w ramach wszystkich form grupowych, podczas gdy centrum informacji i planowania kariery zawodowej świadczy poradnictwo zawodowe w formie grupowej osobie zarejestrowanej w ramach porady grupowej i informacji grupowej.

Co należy zrobić, żeby skorzystać z usług poradnictwa grupowego?

Jeżeli chcesz skorzystać z poradnictwa zawodowego w formie grupowej jako osoba zarejestrowana zgłoś się do powiatowego urzędu pracy lub centrum informacji i planowania kariery zawodowej.

Jeżeli jesteś osobą zarejestrowaną w powiatowym urzędzie pracy chęć skorzystania z poradnictwa indywidualnego zgłoś swojemu doradcy klienta np. przy tworzeniu twojego IPD.

Podstawa prawna


Informacje o publikacji dokumentu

Informacje szczegółowe urzędu

Warsztaty online

Z myślą o osobach bezrobotnych przygotowaliśmy cykl warsztatów w formie online.

Teraz wystarczy Ci telefon z dostępem do internetu i możesz z nich skorzystać!

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z doradcą zawodowym Renatą Liwosz pod numerem telefonu 12 299 74 92, lub
e-mail: rliwosz@uppkrakow.praca.gov.pl
 
Poniżej harmonogram oraz krótka charakterystyka poszczególnych zajęć.
 
Harmonogram szkoleń grupowych
Nazwa szkolenia Data szkolenia Godzina szkolenia
Dokumenty aplikacyjne – Twoją wizytówką 07.07.2021 10:00
Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą 14.07.2021 10:00
ABC rynku pracy 04.08.2021 10:00
Szansa mimo braków 18.08.2021 10:00

„ABC rynku pracy"  grupowa informacja zawodowa dla osób bezrobotnych i poszukujących pracy. Celem spotkania jest zapoznanie jego uczestników z tematyką  rynku pracy oraz  formami wsparcia adresowanymi do osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Szansa mimo braków" –  program adresowany do osób posiadających podstawowe wykształcenie. Poza analizą posiadanych umiejętności i zdolności, doradca zawodowy wzmacnia poczucie wartości oraz motywuje do podjęcia różnych form doskonalenia zawodowego poprzez udział w szkoleniach, jak i do kontynuowania nauki.

„Jak i Gdzie Szukać Pracy?"- program  zajęć aktywizacyjnych dla osób aktywnie poszukujących swej zawodowej drogi. W trakcie spotkania uczestnicy poznają skuteczne metody i techniki poszukiwania pracy. Otrzymają pakiet informacji przydatnych w okresie planowania i aktywności poszukiwawczej, dowiedzą się jak szybko znaleźć pracę.
 
Przygotowanie do rozmowy z pracodawcą" –  program zajęć aktywizacyjnych skierowany do wszystkich osób aktywnie poszukujących zatrudnienia, zainteresowanych poznaniem podstawowych reguł obowiązujących podczas  rozmowy kwalifikacyjnej – czyli  ABC zasad rekrutacji.
  
Dokumenty aplikacyjne – Twoją wizytówką" zajęcia aktywizacyjne dotyczące problematyki redagowania dokumentów aplikacyjnych.  Jak powinno wyglądać prawidłowo skonstruowane CV oraz list motywacyjny, czego unikać, na co zwracać szczególną uwagę - to hasła przewodnie warsztatu. 

Menu Display